Alar Schmidti mälestusturniir korvpallis

43. Alar Schmidti mälestusturniir toimub 08.04.2017 algusega kell 12.00 TIK-i spordihoones!

Osalevad vilistlaste ja õpilaste võistkonnad. 
Registreerimine: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

42. Alar Schmidti mälestusturniir toimus 09.04.2016 TIK-i spordihoones!

Vaata võistluse kokkuvõtet siit. 
Vaata pildigaleriid siit. 

41. vilistlaste turniir toimus 11.04.2015 TIK-i spordihoones

Osalesid nii vilistlaste, kui ka TIKi õpilaste võistkonnad, kokku osales turniiril 8 võistkonda. 1. koha saavutas Marko Laanemetsa võistkond. Võistkonda kuulusid: Marko Laanemets, Juhan Aus, Lauri Maldre, Patrik Maldre, Reg Jõeleht, Meelis Rajasalu. 2. koha saavutas Andreas Vellingu võistkond ja 3. koha Sander Kuke võistkond. 

Täname kõiki, kes olid turniiri läbiviimisel nõu ja jõuga abiks! Eriti suured tänud Jaan Härmsile, Bibi Raidile, Reet Salustele, TIKi tantsutüdrukutele, Kevin Kunilale ja Ian Kallale!

Võistluse pildid (Autor: Martin Gatski)

Kohtumiseni korvi all järgmisel aastal!

Artur Aunapu (turniiri Vilistlaskogu promootor) ja Margus Gatski (TIK Spordihoone) See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

40. vilistlaste turniir toimus 12.04.2014 TIK-i spordihoones

Osalemine ja sissepääs oli tasuta, peale turniiri oli osalejatel võimalus lõõgastuda saunas ja basseinis. Turniirijärgne ühisolemine toimus kell 18 Baieri keldris. Samal päeval kell 10.45 koguneti Metsakalmistul kabeli juures ja süüdati Alari haual küünal.

Kooli vanima traditsiooniga vilistlaste sündmusel lõid seekord kaasa võistkonnad: Tallinna Inglise Kolledži võistkond, Sander Kuke võistkond, Andreas Vellingu võistkond, Rainer Rehe võistkond, Roland Terase võistkond, Toomas Papsteli võistkond, Jürgen Kuke võistkond, Marko Viirandi võistkond, Marko Laanemetsa võistkond, 

Võitjad olid seekord: Juhan Aus, Reg Jõeleht, Ott Mängel, Lauri Maldre, Patrik Maldre ja Marko Laanemets.
2. koht: Sander Kuke võistkond
3. koht: Andreas Vellingu võistkond

Võistluse pildid (Autor: Martin Gatski)

Kohtumiseni järgmisel aastal!

Artur Aunapu (turniiri Vilistlaskogu promootor) ja Margus Gatski (TIK Spordihoone) See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

39. turniiri kokkuvõte (toimus 13.04.2013 TIK Spordihoones)

Alar Schmidti 39. Mälestusturniiril korvpallis mängisid Tallinna 7. Keskkooli, TIK vilistlased ja TIK õpilased. Turniiri võitis TIK õpilaste võistkond koosseisus: Hendrik Randveer, Marken Murdla, Preedik Sallaste, Rainis Loit, Allar Õunapuu, Auris Mikk, Martin Mölder ja treener Kaupo Tiislär.

2. koha sai Sander Kuke võistkond (1991 lend) ning 3. koha Andreas Vellingu võistkond (2010 lend). Üldse osales turniiril 8 võistkonda.

Alar Schmidti (17.09.1937-12.12.2010) mälestusturniir korvpallis

Kord aastas, kevadeti, kogunevad  TIK-i  (ja endise Tallinna 7. Keskkooli)  mehepojad parve nagu linnud, et teineteise üle korvpallis mõõtu võtta. See on täiesti sundimatu üritus ning arvan, et paljudele osalejatele jõuab see kuupäev märkmikus kätte täiesti spontaanselt tööreiside ja ärikohtumiste vahel. Peas süttib põlema punane tuluke! Peatub aeg. Üheks päevaks unustatakse pere ning kõik muu igapäevane. Kapi põhjast otsitakse välja vana maika (et endised klassivennad ära tunneksid) ja korvpallitossud, mida pole täpselt aasta aega kasutatud ning mis vajavad jalas püsimiseks pisut teipi.

Vilistlaste turniirile tulemiseks on palju põhjuseid. Siia tasub tulla selleks, et imestada kord aastas oma hea (või halva) füüsilise vormi üle,  teritada mälu, et näod ja nimed kokku panna, lugeda üle klassivendade alles jäänud juuksekarvad,  anda endale täitumatuid lubadusi järgmiseks aastaks kõvasti salatrenni teha ning muidugi eeskätt sellepärast, et Alar Schmidtile käsi pihku panna, täna kahjuks juba postuumselt.

Vilistlaste korvpalliturniiril on kõigi jaoks inimlik formaat – seda on näidanud vähemalt viimased 24 aastat mil olen ise käinud seda turniiri vaatamas ning jõudumõõda ka osalemas. Sellel aastal tuli tunnistada, et meie lennust, 42 aastastest meestest vanemaid koolivendi platsile ei tulnud. Kahju. Kas me oleme siis nii vanaks saanud? Loodan, et meil on tervist ja jõudu veel vähemalt järgmised 10 aastat noorte kukkedega rinda pista :)

Oletan, et tegemist võib olla Tallinna  koolide seas ühe vanima ja järjepidevama sporditraditsiooniga, mille üle võib TIK lisaks kõigile muudele kõrgetele tulemustele ja tiitlitele ainult uhkust  tunda. Kiitus legendaarsele Alar Schmidtile, kes on vaatamata paljudele raskustele visalt traditsiooni elus hoidnud ja tuhatkond noormeest spordile lähemale toonud.

Anti Siimer / vilistlane

Galerii (autor Zoran Grojic)