IV Muruturniir (Koit Muru mälestusturniir sulgpallis)

Aeg ja koht: selgumisel
Lisainfo: Külle Laidmäe (Tallinna Sulgpalliklubi), See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., 504 7197.
Muruturniir 2018 mängude info: Tournament software (avaldatakse registreerimise algamisel). 
Stipendiumile kandideerimise ja väljaandmise kord 2018 (koostamisel).
Kohtumiseni platsil, IV Muruturniiril!

Muruturniiri algatusgrupp korraldas turniiri kahel esimesel, 2015 . ja 2016 aastal. aastal. Alates 2017. aastast arendab ja korraldab Koit Muru mälestusturniiri Tallinna Sulgpalliklubi korraldusmeeskond: Triinu Tombak, Toomas Vallikivi, Mare Pedanik, Aavo Raig ja Külle Laidmäe. Veebilehte uuendab TIK Vilistlaskogu poolt Auris Rätsep.

Muruturniir numbrites: 
I Muruturniir (2015): 57 osalejat, Koit Muru sulgpallistipendiumifondi koguti 825€ (saajad: Mari Ann Karjuse ja Arina Krõlova). 
II Muruturniir (2016): 83 osalejat, Koit Muru sulgpallistipendiumifondi koguti: 1000€ (saajad: Catlyn Kruus ja Hans Kristjan Pilve).  
III Muruturniir (2017): 114 osalejat, Koit Muru sulgpallistipendiumifondi koguti 1400€ (saajad selguvad järgmisel turniiril).

III Muruturniir 18.03.2017 kokkuvõte ja pildigalerii »

III Muruturniiri kokkuvõte ja osalejate nimekiri (PDF)
III Muruturniiri pildigalerii
III Muruturniir mängude info (Tournament software)

II Muruturniir 19.03.2016 kokkuvõte ja pildigalerii »

muruturniir-2-avapilt
Fotod: Marika Murumaa / Eesti Messid

II Muruturniir toimus 19. märtsil 2016 Tallinnas, Tondiraba Sulgpallihallis kell 10-21. Võisteldi üksikmängudes ja paarismängudes kolmes erinevas tugevusgrupis: A, B, C. Mängijaid osales 83.

Turniiri tulemusi saab vaadata siit.

Peale hommikuseid avamänge, sai II Muruturniir kell 12 alguse Koit Muru stipendiumi üleandmisega kahele noorsportlasele, kummalegi 412.50€. Stipendiumi andis üle Tiit Vapper ja saajateks olid klubid esitanud Mari Ann Karjuse ja Arina Krõlova. Avakõnedeks võtsid sõna  Vahur Kivistik (Eesti Sulgpalliliit), Toomas Kruusimägi (Tallinna Inglise Kolledž), Rein Rebane (Tallinna 7. Keskkool) ja Katrin Aru (Tallinna Sulgpalliklubi). Kõik osalejad said kaasalöömise eest korraldajatelt tänukirja, kingituseks TIK Spordihoone ujulapääsme, UC Rendi Muruturniiri joogipudeli ja Aatriumi sooduskaardi. Seejärel lõikasid Jüri Tarto ja Katrin Aru lahti II Muruturniiri tordi, joodi Saku spordijooke ja Segafredo espressot ning siis mängiti sulgpalli!

Taas kohtusid Muruturniiril inimesed, kes pole kaua aastaid näinud - sulgpallisõprade taaskohtumine ongi Muruturniiri üks eesmärke. Sellega võime ka II Muruturniiri toimumise lugeda kordaläinuks, sest lisaks rõõmsatele sportlikele ja seltskondlikele emotsioonidele, õnnestus osalustasudest koguda Koit Muru nimelisse stipendiumifondi (summa täpsustamisel) eurot. Tallinna Sulgpalliklubi ettepanekul kohendatakse selle raha eest Koidu hauaplats (soetatakse hauapink) ja allesjääv raha jääb stipendiumifondis uusi saajaid ootama.

Kohtumiseni platsil III Muruturniiril!

II Muruturniiri korraldajad: Tallinna Sulgpalliklubi ja TIK Vilistlaskogu.

Suured tänud koostööpartneritele: Fiskars, Purina ja Sander Kukk, THConsulting OÜ ja Triinu Tombak, UC Rent, Andres Veeremaa, Saku Õlletehas ja Jaan Härms, Reet Saluste, Segafredo ja Meira Eesti OÜ, Aatrium, www.yonexest.ee ja Alfred Kivisaar, Tallinna Spordi- ja Noorosooamet, Tondiraba Sulgpallihall ja Kristo Kasela, Siiri ja Priit Rajamägi, Tallinna Inglise Kolledži Spordihoone, Hea Toidu Festival - Grillfest ja Eesti Messid, Mart Siliksaar ja Raul Must.

Suured tänud osalejatele: Gretel Ainen, Norman Ambre, Ville Arike, Peeter Ärmpalu, Andres Aru, Mikk Aru, Aleskander Bazanov, Tatjana Bogdanova, Jekaterina Burlakova, Evelin Hahndorf, Margus Härm, Ulla Helm, Pavel Iljin, Ülar Jegerson, Marek Jürgenson, Kaisa Kaljurand, Erko Karing, Morten Karjus, Juri Kartakov, Kristel Kivi, Karl Kivinurm, Kaarel Kivisalu, Vassel Kivisoo, Vahur Kivistik, Margus Kokk, Külle Kordemets, Rauno Kristel, Katrin Kuusk, Külle Laidmäe, Urmas Leeman, Kristel Leo, Mathias Lill, Matthias Lill, Silva Lips, Vahur Lukin, Indrek Luts, Kashif Mahmood, Rene Mainsoo, Marko Malva, Marina Mazing, Margus Miller, Anne Mobel, Sten Muinast, Virge Must, Rein Nuudi, Guido Oja, Raul Ollo, Carol Pähkel, Jaanus Peet, Paavo Peterson, Hans Kristjan Pilve, Laila Põdra, Raimo Pregel, Karl-Rasmus Pungas, Kelli Püss, Rain Raabel, Hannes Randmaa, Ivi Randmaa, Auris Rätsep, Kairi Rätsepp, Toomas Ristlaan, Janno Roosimets, Siim Saadoja, Janne-Riin Sahkur, Kai-Riin Saluste, Ragnar Sepp, Lea-Mai Sepsivart, Ian Shimanski, Paul Silm, Kaisa Simon, Rando Stoltsen, Marleen Tammela, Tõnu Tereping, Triinu Tombak, Simo Trei, Aleksei Turkin, Toivo Vällo, Janar Vapper, Margus Varres, Einar Veede, Andres Veeremaa, Marju Velga, Reet Vokk.
 

I Muruturniir 25.04.2015 kokkuvõte ja pildigalerii »

muruturniir-1-avapilt
Fotod: Madis Sinivee / Eesti Messid

I Muruturniir toimus 25. aprillil 2015 Tallinnas, Tondiraba Sulgpallihallis algusega kell 10.00. Võisteldi üksikmängudes ja paarismängudes kolmes erinevas tugevusgrupis: A, B, C. Mängijaid registreerus 59, platsile saabus 57. Mängiti 78 kohtumist. Turniiri tulemusi saab vaadata siit
Peale hommikuseid avamänge, sai I Muruturniir alguse pidulike kõnedega. Sõna võtsid Renna Unt, Toomas Kruusimägi, Rein Rebane, Aigar Tõnus ja Jüri Tarto. Neist viimane kutsus ette Katrin Aru, kes luges Koit Muru kohta muheda katkendi raamatust Eesti Sulgpall 40. Seejärel mängiti sulgpalli. Mõnigi osaleja ütles, et kohtas Muruturniiril inimesi, keda pole kaua aastaid näinud ja see tegi meele rõõmsaks ka korraldajatel, sest sulgpallisõprade taaskohtumine ongi Muruturniiri üks eesmärke. Sellega võime I Muruturniiri toimumise lugeda kordaläinuks, sest lisaks rõõmsatele sportlikele ja seltskondlikele emotsioonidele, õnnestus osalustasudest koguda Koit Muru nimelisse stipendiumifondi tubli 500 eurot. See raha antakse saajale üle järgmisel Muruturniiril 19.03.2016 samas toimumiskohas.

Kohtumiseni platsil, Muruturniiril!

I Muruturniiri korraldajad: Marju Velga, Maria Alajõe, Reet Saluste, Patrick Rang, Aigar Tõnus, Auris Rätsep, Siiri Rajamägi ja Kristo Kasela
Suured tänud koostööpartneritele: Fiskars, www.yonexest.ee ja Alfred Kivisaar, Tallinna Spordi- ja Noorosooamet, Tondiraba Sulgpallikool, Tallinna Inglise Kolledži Spordihoone, Tallinna 7. Keskkooli/Tallinna Inglise Kolledži Vilistlaskogu, Hea Toidu Festival - Grillfest ja Eesti Messid, Tallinna Sulgpalliklubi ja Eesti Sulgpalliliit, Mart Siliksaar ja Raul Must, Tallinna Sulgpalliklubi.
Suured tänud osalejatele: Aavo Raig, Aet Udusaar, Ahti Sõõrde, Aigar Tõnus, Aili Anvelt, Ain Alev, Alan Heinluht, Ants Mängel, Auris Rätsep, Cristian Saar, Editha Schmalz, Erko Karing, Eve Laansoo, Hannes Randmaa, Henn Laur, Indrek Luts, Ivi Randmaa, Kaia Norberg, Kai-Riin Saluste, Kalmer Filatov, Kati Rüütelmaa, Katre Roopere, Katrin Aru, Kristel Kivi, Kristjan Täherand, Külle Laidmäe, Lemme Velleõu, Madis Tapupere, Marek Jürgenson, Marju Velga, Meeli Laos, Mikk Aru, Märt Ridala, Patrick Rang, Peeter Ärmpalu, Priit Roosnupp, Rain Rõigas, Reet Vokk, Regina Kari, Rein Nuudi, Rene Mainsoo, Renna Unt, Riho Kiiman, Roman Grohotov, Siim Peetrimägi, Siim Sarapuu, Sirli Väinsar, Sten Lume, Sten Sild, Tanel Teekivi, Tanel Tenso, Tanel Viirmann, Toivo Tomilin, Toivo Vällo, Toomas Sarapuu, Toomas Tapupere, Urmet Kütt, Virge Must, Ülar Jegerson.


Muruturniiri korraldamise eesmärk

Koit Muru mälestusturniiri korraldavad tema õpilased eesmärgiga austada oma treenerit. Samuti on eesmärgiks tuua kokku erinevate põlvkondade tegevsportlased ja harrastajad ning meelitada sulgpalli mängima ka need, kes sellest suurepärasest ja ilusast sportmängust kunagi eemale jäänud või selleni veel teed leidnud ei ole. Seepärast on Muruturniiri võistlusjuhend ja tugevusgrupid mõnevõrra erinevad tavapärastest sulgpalliturniiridest, kus peamiseks eesmärgiks on tasemepunktide kogumine. Murutrniir on sulgpallisõprade kohtumispaik.

Koit Muru-nimeline sulgpallistipendiumifond

Igal aastal jagatakse kas ühele või mitmele noorsportlasele Koit Muru nimeline sulgpallistipendium, mis kogutakse turniiri osalustasudest ja annetustest. 

Muruturniiri saamislugu

2014. aastal tuli grupp sulgpallisõpru Tallinna Inglise Kolledži (endine Tallinna 7. Keskkool, kus treener Muru aktiivselt tegutses) vilistlaskogu algatusena mõttele korraldada oma kunagise treeneri Koit Muru auks mälestusturniir. Siiri Sulgpalliliidust ja Kristo Tondiraba Sulgpallikoolist lõid kampa ja nii sündis laupäeval, 25.04.2015, esimene Muruturniir. Kas sellest võistlusest saab traditsioon, seda näitab aeg ehk osavõtjate arv, aga tänuliku kummarduse tegid ja teevad Eesti sulgpalliinimesed ja Koit Muru õpilased Muruturniiri päeval oma treenerile, igatahes.

Treener Muru isaliku käe all on sirgunud suur hulk tipp- ja harrastussportlasi, kellest paljud mängivad sulgpalli ka täna. Arvatavalt veelgi rohkem on neid muruaegseid harrastajaid, kes võiksid kapipõhjast reketi üles otsida ja mõnuga nii ennast kui oma pere- ja sõpruskonda ravimatust sulgpallipisikust taasnakatada lasta - kunagi pole hilja alustada või taasalustada!

Muruturniirile on oodatud igaüks - kohtumiseni platsil!

Muruturniiri algatusgrupp: Marju Velga, Maria Alajõe, Reet Saluste, Patrick Rang, Aigar Tõnus, Auris Rätsep

Muruturniiri leht Facebookis
Muruturniiri koduleht: www.muruturniir.ee 

Mart Siliksaar: Koit Muru oli treener, kelle tähtsust Eesti sulgpalli arengus on võimatu alahinnata. Koit oli sulgpalliga abielus.

Alfred Kivisaar: Koit Muruga olime head kolleegid, tema panus Eesti sulgpalli arengusse on olnud väga suur. Muruturniir on suurepärane algatus ja loodetavasti kohtuvad platsil Eesti sulgpallisõprade erinevad põlvkonnad!

Raul Must (Pekingi ja Londoni olümpiasportlane, kümnekordne Eesti meister, Rio olümpia kandidaat, maailma edetabelis 41. kohal): Treenerist saab sport alguse. Treener kasvatab, süstib optimismi ja näitab teed. Ilma treenerita tippu ei jõua!
Raul Must soovitab: Osale Muruturniiril!

Koit Muru õpilasi läbi aegade:

Joel Tammeka, Urmas Pau, Marina Kaljurand, Hanno Tomberg, Ville Arike, Mari Tommingas, Ken Martti Vaher, Hendrik Toompere jr, Ivar Kask, Mikk Targo, Marika Lõhmus, Rein Rebane, Merike ja Kaire Vaimel, Mare Schmalz, Katrin Aru, Triinu Tombak, Mare Pedanik, Tiit Vapper, Piret Kärt, Madis Eek, Mart Engelbrecht, Henri Aljand, Toomas Ristlaan, Kelli Püss, Eve Laansoo, Erko Karing, Ants Mängel, Siim Sarapuu, Madis Ots ja väga paljud teised.

Eesti Entsüklopeedia:

Muru, Koit, (18. VII 1940 Narva – 15. VII 2000 Tallinn), sulgpallitreener. 
Lõpetas 1959 Tallinna 21. kk-i ja 1965 TPedI KKT. Tuli 1958 võrkpallis Eesti noortemeistriks. Töötas 1961–64 tehases Eesti Kaabel spordimetoodikuna ja a-st 1965 Tallinna Lastestaadionil (hilisem Tallinna Noorte Spordikeskus) sulgpallitreenerina. Õpilasi: Tiit Vapper, Mare Reinberg, Marju Velga. Kuulus 1965–92 Sulgpalliföd-i presiidiumi ja tegutses kohtunikuna. Kalevi auliige (1987). Avaldanud Spordilehes sulgpallialaseid kirjutisi.

Koit Muru kohta:

Tänutundega treenerile. Autor: Mare Pedanik (Reinberg)
Sulgpallist Tiit Vapper

Sulgpallist Aavo Raig
Sulgpallist Mare Pedanik
Eladesläbimängu - TOP 20 sulgpalli inspireerijad
Ants Mängel alustas mängimist Koit Muru juhendamisel
Kuusk Katrin alustas treeninguid Koit Muru juhendamisel
EPL 1996: Eesti sulgpallurid mängivad võistkondlikul MMil (Koit Muru kommentaar)
Sulgpalli ajalugu Eestis - tänud Koit Murule

Koit Muru õpilased Metsakalmistul treeneri hauda korda tegemas 14.11.2015.

Koit Muru pildigalerii

koit-muru-avapilt

Kogume siia galeriisse pilte Koit Muru ja tema tegemiste kohta. Kui teil on selliseid fotosid, siis saatke need meile aadressile See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või helistage 504 3000. 

Muruturniiri logoversioonid

Muruturniir - logo (JPG) Muruturniir - logo (PNG) Muruturniir - logo (PDF)